pro veřejnost

Informace určené pro širokou veřejnost

OKsystem ZLATÝ KANÁR - VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH ČESKÝCH TENISTŮ 20.12.2023 v Přerově

20.12.2023 19:00

 

NEJLEPŠÍ ČEŠTÍ TENISTÉ OPĚT V PŘEROVĚ – OKsystem ZLATÝ KANÁR

 

Ve středu 20.12.2023 od 19:00 proběhne ve sportovní hale SK START PŘEROV již 31.ročník slavnostního vyhlášení magazínu Tenis o nejlepší české tenisty za rok 2023 OKsystem  ZLATÝ KANÁR.

Tuto akci pořádá tenisový klub TK PRECHEZA PŘEROV, Sport Management s.r.o. ve spolupráci s Českým tenisovým svazem a Českou televizí.

V letošním roce tuto akci moderuje Petr Vichnar, v rámci kulturního programu se představí skupina No Name, Petr Janda a kapela STREET 69.

Přímý přenos zajišťuje Česká televize na kanále ČT SPORT od 20:15.

V Přerově se budou vyhlašovat vítězové těchto kategorií – nejlepší český tenista, nejlepší česká tenistka, nejlepší deblista/deblistka, tým roku, talent roku chlapci, talent roku děvčata, nejlepší postup na žebříčku WTA, nejlepší postup na žebříčku ATP, nejlepší vozíčkář tenista, kanáří naděje a absolutní vítěz ZLATÝ KANÁR.

Ve spolupráci s Českými drahami a ČD CARGO poveze do Přerova tenisty a pražské hosty speciální „Kanáří vlak“.

Vstupenky budou k dispozici od 5.12.2023 na MIC Přerov za 150,- Kč.

 

MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV MLADŠÍHO ŽÁCTVA

V termínu 14.-18.7.2022 probíhá ve Zlíně Mistrovství ČR smíšených družstev v kategorii mladšího žactva. Družstvo TK PRECHEZA Přerov nastoupilo ve složení Richard Křižan, Alexej Buba, Tomáš Václavek, Jakub Palacký, David Smolík, Daniel Tomice, Jonáš Rousek, Kristýna Přikrylová, Aneta Jahnová, Tereza Pěnčíková, Barbora Smékalová, Linda Minarovičová pod taktovkou kapitána Karla Čecháka. V pátek 15.7.2022 jsme porazili družstvo TK SLAVIA PLZEŇ výsledkem 6:3.

LINDA NOSKOVÁ VYHRÁLA TURNAJ ŽEN ITF 100 000 USD V NĚMECKU

Linda Nosková vyhrála mezinárodní turnaj žen ITf s dotací 100 000 USD v německém Versmoldu. Ve finále si hladce poradila s Belgičankou Bonaventura 6:1 a 6:3. Tímto vítězstvím se Linda posunula na 113.příčku světového žebříčku mezi ženami.

JUNIORSKÉ MISTROVSTVÍ EVROPY V TENISE 17.-25.7.2022 V PŘEROVĚ

17.07.2022
24.07.2022

V termínu 18. - 24.7.2022 proběhne v Přerově mistrovství Evropy juniorů a juniorek v tenise (2022 EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS).

Tato akce je velice významnou událostí pro tenis v celé Evropě a myslíme si, že i pro náš region Olomoucký kraj. Posledních dvacet let se akce konala v Moskvě a narychlo byla přesunuta k nám do Přerova. Mezi vítěze předchozích ročníků patří například Roger Federer, Rafael Nadal, Petra Kvitová, Novak Djokovič, Alexander Zverev, Mats Wilander, a další.

Turnaj bude probíhat v areálech TK PRECHEZA Přerov a Tenisového klubu Přerov. Pořadatelem akce je TK PRECHEZA Přerov a Sport Management s.r.o. ve spolupráci s Českým tenisovým svazem a Tennis Europe. Turnaje se zúčastní všechny Evropské státy (cca 48 zemí), přičemž z každé země jsou nominováni 4 hráči (2 holky a 2 kluci) a 2 trenéři . Samotný turnaj začíná v pondělí 18.7.2022 a vyvrcholí finálem v neděli 24.7.2022. Turnaj se bude hrát na 20 antukových dvorcích. Turnaj doprovází řada doprovodných akcí, jako je slavnostní zahájení, slavnostní vyhodnocení výsledků s oceněním vítězů a players party pro hráče, partnery, funkcionáře, trenéry. Naposledy se v Přerově hrálo Mistrovství Evropy juniorů a juniorek v roce 1978, které mezi juniory ovládl Ivan Lendl a mezi juniorkami Marcela Skuherská ( současná manželka Michala Davida)

Je to pro nás velká výzva,tak narychlo zvládnout organizaci, tak významné akce a se srovnáním Moskevského pořadatelství. Jsme přesvědčeni, že akci zvládneme dobře zorganizovat a doufáme, že ji v Přerově udržíme několik dalších let.

TENISOVÁ AKADEMIE PETRA HUŤKY, AKUNA CUP, AKUNA SHOW

26.06.2022
03.07.2022

 

ZNÁMÍ ČEŠTÍ A SLOVENŠTÍ UMĚLCI SE PŘEDSTAVÍ SPOLEČNÝM KONCERTEM AKUNA SHOW V NEDĚLI 26.6.2022 OD 17:00 HODIN NA NÁMĚSTÍ TGM V PŘEROVĚ

V neděli 26.6.2022 od 17:00 hodin proběhne na náměstí TGM v Přerově společný koncert AKUNA SHOW známých českých a slovenských umělců. Vstup je zcela zdarma. Na pódiu přerovského náměstí se představí Helena Vondráčková, Petr Janda, Petr Rychlý, Vašo Patejdl, Felix Slováček, Leona Machálková, Věra Martinová, Pavel Šporcl, Miloš Knor, Andrea Zimányiová, Mirek Paleček, Ivo Jahelka, Zuzana Gamboa, Martin Hrdinka, Pavel Nový, Šárka Marková, Jarda Tauber, Zdeněk Merta, Jakub Smolík a další.

Tímto koncertem AKUNA SHOW startuje pro tyto osobnosti týdenní tenisové soustředění Petra Huťky. V Přerově se v rámci tohoto týdne objeví jak osobnosti z umělecké branže, tak i bývalý špičkový sportovci, jako například hokejista Pavel Richter, olympionička v běžeckém lyžování Kateřina Neumannová a mnoho dalších. Od pondělí 27.6. do pátku 1.7.2022 budou probíhat dvoufázové tréninky v tenisovém areálu TK PRECHEZA Přerov  a na závěr proběhne v sobotu 2.7.2022 tenisový turnaj AKUNA CUP.

 

publish in cathegory

LINDA NOSKOVÁ POSTOUPILA DO HLAVNÍ SOUTĚŽE NA FRENCH OPEN MEZI ŽENAMI

Vítězka loňské juniorky Linda Nosková si vítězstvím v kvalifikaci vybojovala účast na Roland Garros. Sedmnáctiletá Linda Nosková zdolala Slovenku Rebeccu Šrámkovou 6:3 a 6:2. V tomto týdnu vyřadila tři soupeřky a uspěla jako jediná z českých žen. Poprvé si na grandslamu zahraje mezi dospělými. Linda Nosková, 185.hráčka světového žebříčku žen, vyřadila Šrámkovou za necelou hodinu. Talentovaná Nosková proměnila pět brejkbolů, sama neudržela servis jednou na začátku prvního setu. Gratujujeme Lindě a trenérovi Tomáši Krupovi.

LINDA NOSKOVÁ VYHRÁLA VE FRANCII PÁTÝ TITUL A POSUNULA SE POPRVÉ DO TOP 200

 

Linda Nosková ovládla z pozice nenasazené hráčky halový podnik ITF ve francouzském městě Croissy-Beaubourg. Ve finále zdolala sedmnáctiletá Češka domácí hráčku Leolii Jeanjeanovou 6:3 a 6:4.Turnaj s dotací 60 000 USD vyhrála Linda podruhé. Celkově slaví mezi dospělými pátou trofej. V novém vydání žebříčku WTA se navíc v kariéře posune do druhé stovky na 188. příčku.

 

LINDA NOSKOVÁ SLAVÍ NEJVĚTŠÍ TITUL MEZI PROFESIONÁLKAMI

V termínu 22.-29.8.2021 jsme uspořádali mezinárodní tenisový turnaj žen ITF ZUBR CUP by OKsystem s dotací 60 000 USD. Kvalifikační zápasy byly na programu v neděli 22.8., v pondělí 23.8. a finále kvalifikace se odehrálo v úterý dopoledne. Kvalifikaci si zahrálo 64 hráček, z toho 22 českých hráček. Do hlavní soutěže se z kvalifikace nominovali 3 české zástupkyně, Tereza Smitková, Nikola Bartůňková a Sára Bejlek. V úterý 24.8.2021 startovala hlavní soutěž dvouhry a čtyřhry. V hlavní soutěži dvouhry se nominovalo celkem 10 českých reprezentantek. Do semifinále turnaje ZUBR CUP by OKsystem se probojovaly 3 české hráčky a to hráčky, které dostali pořadatalské volné karty. V prvním semifinále se o postup do finále utkaly Monika Kilnarová a Alexandra Ignatik (ROU), úspěšnější byla nakonec šestá nasazená hráčka turnaje Rumunka Alexandra Ignatik. Ve druhém semifinále to byl souboj českého mládí, domácí šestnáctiletá Linda Nosková( TK PRECHEZA Přerov) porazila sedmnáctiletou Dominiku Šálkovou 6:3 a 6:2. Linda Nosková se tak probojovala do svého prvního finále mezi ženami na turnaji s dotací 60 000 USD. Ve finále po téměř tříhodinové bitvě udolala Alexandru Ignatik 6:7, 6:4 a 6:3. Ziskem největšího titulu v kariéře si Linda Nosková výrazně polepší ve světovém žebříčku žen. V něm poskočí z 516. místa na 342.příčku, tedy o neskutečných 168 pozic. V žebříčku tenistek, kterým nebylo ještě ani 17 let, se navíc dostane na druhou pozici za svou krajanku Lindu Fruhvirtovou. Lindě moc gratulujeme.

LINDA NOSKOVÁ VYHRÁLA PARDUBICKOU JUNIORKU 2021

Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov) se stala vítězkou 94. ročníku Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii starších dorostenek. Ve finále porazila Nikolu Bartůňkovou (2006, I.ČLTK Praha) 6:4, 6:1 a zapsala se na tabuli vítězů mezi jména jako je Martina Navrátilová, Hana Mandlíková, Jana Novotná nebo Petra Kvitová.

Syndicate content