Historie

TK Precolor Přerov od minulosti po současnost:

Tenisový klub Přerov má dlouholetou tradici. Již v roce 1899 vznikla v Přerově první tenisová společnost. V letech 1924 - 1930 bylo družstvo, hrající pod názvem SK Přerov, nejsilnějším družstvem na Moravě. K vynikajícím jednotlivcům té doby patřili především Ferenc Maršálek, pozdější daviscupový reprezentant ČSR a mistryně ČSR Deutschová. Posledních 35 let však patří nesporně mezi léta sportovně nejúspěšnější. Vystřídala se v nich řada hráčů a trenérů, jejichž jména zdobila a stále zdobí přerovský tenis. V roce 1970 se družstvo probojovalo poprvé do nejvyšší celostátní soutěže - 1. ligy. Oporou družstva v té době byli hráči Ing. Dušan Netopil, Jiří Bártek, Jaroslav Fabeš, Zdena Novotná, Alena Kopečková, Hana Kremlová, Míla Kultová a Ivana Havlová. Do družstva byli postupně zařazováni mladí hráči Petr Huťka, Vlastimil Melka, Mirka Bendlová, Hana Kopečková, Dušan Kulhaj, Jaroslav Navrátil, Miroslav Lacek a Marcela Skuherská.

V roce 1979 se po F. Šáškovi na další nesporně nejúspěšnější období ujímá trenérství Petr Huťka. V roce 1982 se družstvo stává poprvé mistrem ČSSR, zásluhou hráčů Jaroslava Navrátila, Vlastimila Melky, Libora Pimka, Ivo Hanuše, Hany Kopečkové a Hany Fukárkové spolu s trenérem Petrem Huťkou a vedoucím družstva Ing. Jaroslavem Pimkem. V roce 1988 se stává družstvo již pošesté mistrem republiky. Do podvědomí přerovského tenisu se dostává "čtveřice mušketýrů s raketou" - Jarda Navrátil, Libor Pimek, Karel Nováček a Richard Vogel, spolu s Janou Novotnou, Hanou Fukárkovou, Janou Pospíšilovou, Petrou Langrovou a trenéry Petrem Huťkou a Vlastimilem Melkou.

Po tomto velmi úspěšném období přichází generace tenistů jako jsou Ctislav Doseděl,Tomáš Zdražila, Tomáš Krupa, René Hanák, Eva Martincová, Kateřina Kroupová, Adriana Gerši a další. Vrcholem tohoto období je získání prvního titulu Mistra ČR smíšených družstev dospělých v roce 1993.

Přichází období současnosti, kdy klub nejvíce proslavila jména Slávy Doseděla - po dlouhou dobu stálého člena týmu DC, který získal mnoho  úspěchů na velkých světových turnajích. Adriany Gerši dlouholeté reprezentantky družstva ve FED Cupu,  Pavla Šnobela - několikanásobného mistra ČR ve dvouhře a čtyřhře, Zuzany Ondráškové - vítězky několika turnajů WTA, Jaroslava Pospíšila a Lukáše Rosola.

Extraligové družstvo ve složení Lukáš Rosol, Jaroslav Pospíšil, Pavel Šnobel, Adam Vejmelka, Grzegorz Panfill, Síkora, Jiří Školoudík, Zuzana Ondrášková, Renata Voráčová, Tereza Hladíková, Simona Dobrá v letech 2006,2007 a 2008 vybojovali v extraligové soutěži druhé místo. 

Novotná a Savchenko

Novák a Štěpánek

ing. Petr Huťka

Jiří Školoudík

Ondráčková

 

 

publikováno v kategorii