Krajské přebory mladšího žactva a dorostu

 

O víkendu 16.a 17.květně proběhli krajské přebory mladšího žatcva a dorostu.

 

Tenisté TK PRECHEZA Přerov přivezli 3 zlaté medaile, 1 stříbrnou a 4 bronzové.

 

Mezi dorostenkami ve dvouhře zcela suverénně zvítězila přerovská hráčka Hana Pektorová. Z našich se mezi dorostenkami dále představili Rozálie Dohnalová, Michaela Kuchařová, Tereza Krajíčková, všechny tyto mladé tenistky se probojovaly do prvního kola a Magdalena Lonková, která zkončila před branami prvního kola.

 

Ve čtyřhře se nejvíce dařilo Krajičkové, která se probojovala do čtvrtfinále.

 

Mezi dorostenci opět vládl tenisový klub TK PRECHEZA Přerov. Radek Koudela se stal krajských přeborníkem ve dvouhře. Další z přerovských Martin Šimeček přivezl do Přerova bronzovou medaili z dvouhry. Michal Lušovský v boji o postup do semifinále nestačil na týmového kolegu a celkového vítěze Radka Koudelu. A další z našich Filip Matějka se probojoval do čtvrtfinále, ve kterém podlehl finalistovi. Další z našich Jakub Jančík a Filip Voženílek zkoušeli první zkušenosti v dorostenecké kategorii.

 

Ve čtyřhře se do semifinále probojovali oba přerovské páry a proti sobě si zahráli o postup do finále. Radek Koudela s Filipem Šenkem a Martin Šimeček s Michalem Lušovským. Nakonec se do finále probojoval Martin Šimeček s Michalem Lušovským a do Přerova přivezli střírné medaile. Do čtvrtfinále se probojoval ve čtyřhře další náš zástupce Filip Matějka.

 

Krajskou přebornicí mladších žaček ve čtyřhře se stala hráčka TK PRECHEZA Přerov Natálie Augustinová, ve dvouhře si přivezla bronzovou medaili. Natálie Žárovská se probojovala do prvního kola, kde podlehla klubové kolegyni Augustinové. Do hlavní soutěže ve dvouhře se ještě probojovaly tyto přerovské hráčky. Markéta Macháňová, Klaudie Huťková, Dagmar Jusková, Natálie Žárovská. Ve čtyřhře se do čtvrtfinále probojovala Žárovská.

 

V kategorii mladšího žactva se Filip Káně ve čtyřhře probojoval až do semifinále.

 

Mezi mladšími žáky ve dvouhře se nejvíce dařilo Honzovi Zbořilovi, který se probojoval do čvrtfinále. Filip Káňa se dostal do 3.kola, ve kterém narazil na klubového kolegu Zbořila.

 

 

 

publikováno v kategorii