Tenisový klub PRECHEZA Přerov dovezl 4 medaile z mistrovství ČR v kategorii dorost

Pektorová
Niče
Kopřiva
DSC_0299.JPG

Ve dnech 10.-15.8. 2014 se konal nejdůležitější juniorský turnaj celé sezóny. Na dvorcích LTC Pardubice se odehrál 87.ročník Pardubické juniorky – nejstarší evropský turnaj. Pro náš klub byla „juniorka“ nejúspěšnější za poslední roky. V soutěži se představilo šest přerovských hráčů. Dominice Haldinové nepřál los, vyhrála pouze první kolo a ve druhém nestačila na Moniku Kilnarovou. Úspěšnější byla Dagmar Janischová. Ve dvouhře sice vypadla v prvním kole s pozdější semifinalistkou Pantůčkovou, ale ve čtyřhře s Lucií Procházkovou po výhrách nad Běhounkovou s Maříkovou 6:3, 6:0 a Holanovou s Vrbenskou 3:6, 6:1 a 10:5 postoupily do semifinále. V něm podlehly Melounové s Žovincovou a získaly tak bronzové medaile.

Velkého úspěchu dosáhla Hanka Pektorová. Prokázala vynikající formu a jako jediná z dívek získala medaili ve dvouhře. Po výhrách nad Machalovou, Žovincovou a Slovákovou nestačila jen na pozdější vítězku Muchovou a získala velmi cenný bronz.

Zlatou medaili z Pardubické juniorky vybojovala Marie Mayerová. Po prohře v prvním kole dvouhry se soustředila s Miriam Kolodziejovou už jen na čtyřhru. Jako první nasazené s přehledem potvrdily roli favoritek. Po jasných výhrách nad dvojicemi Pantůčková – Procházková, Heinová – Slováková a Kováčová – Machalová se probojovaly do finále. V něm přehrály i druhé nasazené Melounovou se Žovincovou a získaly tak titul mistryň ČR.

V soutěži chlapců nás reprezentoval Ondřej Niče a Vít Kopřiva. Ondřej ve dvouhře uhrál první kolo a ve druhém narazil na klubového partnera Víta Kopřivu a podlehl Kopřivovi 4:6, 6:7(5). Kopřiva ve třetím kole porazil Rozlivka, ve čtvrtfinále čtvrtého nasazeného Vondráška a s přehledem postoupil do semifinále. Tam, i přes vynikající výkon, nestačil na Davida Poljaka, kterému podlehl ve třech setech 7:5, 4:6 a 1:6. Bronzová medaile z Pardubické juniorky je velkým úspěchem. Ve čtyřhře hrál Vít Kopřiva s Lukášem Vejvarou, ve druhém kole podlehli M. Řeháčkovi a M. Majdovi 3:6, 6:3, 0:1(6). Ondřej Niče hrál čtyřhru s Dominikem Bartoňem a ve druhém kole podlehli Z.Děrkasovi a J.Vondráškovi 3:6,7:6(7), 0:1(9).

Všem našim reprezentantům za jejich výkony děkujeme a gratulujeme!