VÝSLEDKY ČERVEN

 

OBLASTNÍ PŘEBORY MLADŠÍHO ŽACTVA

 

 

 

V termínu 17.-20.5.2019 proběhly oblastní přebory Severomoravské oblasti mladších žáků a žákyň.

 

Hráčům TK PRECHEZA PŘEROV se dařilo a ovládli první dvě příčky. Matěj Pospíšil vybojoval titul krajského přeborníka, když ve finále porazil tréninkového kamaráda Adama Stejskala 6:3 a 6:2. V semifinále porazil Doskočila 6:0 a 6:3, ve čtvrtfinále porazil Viktora Káňu 6:2 a 6:2. Druhé místo vybojoval Adam Stejkal ( TK PRECHEZA PŘEROV), který v semifinále porazil Postupu z Orlové 6:2 a 6:2 a ve čtvrtfinále porazil Migdala z Havířova 6:3 a 6:1. Viktor Káňa se probojoval do čtvrtfinále. Adam Horák ( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojoval do osmifinále. Václav Hrubý ( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojoval do druhého kola, když porazil Lehnerta 6:0 a 6:0, Vojtěch Žampach ( TK PRECHEZA PŘEROV) také do druhého kola, v prvním kole porazil Václavíka 6:3 a 6:3. Další z přerovských David Rybka, Jan Rybka a Tobiáš Horský zůstali těsně před branami druhého kola.

 

Ve čtyřhře vybojoval titul oblastního přeborníka Adam Stejskal ( TK PRECHEZA PŘEROV) spolu s Rojíčkem z Frýdku Místku. Bronzové medaile přidali ve čtyřhře ještě Matěj Pospíšil a Adam Horák a Viktor Káňa. Václav Hrubý se probojoval do čtvrtfinále. Do osmifinále se probojovali bratři Rybkové.

 

 

 

Mezi mladšími žákyněmi zcela jednoznačně se krajskou přebornicí stala Adéla Žingorová ( TK PRECHEZA PŘEROV), když ve finále porazila Ondráškovou z Havířova 6:0 a 6:0. Lucie Slaměníková ( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojovala do čvrtfinále, v osmifinále porazila Cháňovou z Ostravy ve třech setech 6:7, 6:1 a 7:6. Nikola Pospíšilová ( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojovala do osmifinále, když porazila Kohutovou z Frýdlantu 6:0 a 6:0. Do druhého kola se probojovala Adéla Galnorová a Zuzana Plšková ( obě TK PRECHEZA PŘEROV).

 

Přerovská děvčata přidala ještě dvě semifinále ve čtyřhře. Lucie Slaměníková spolu s Adélou Žingorovou a Adéla Galnorová spolu s Veronikou Eliášovou.Nikola Pospíšilová a Nina Minarovičová se probojovaly ve čtyřhře do osmifinále

 

 

 

OBLASTNÍ PŘEBORY KATEGORIE DOROST

 

Mezi dorostenci se oblastním přeborníkem Severomoravské oblasti stal Jakub Jančík ( TK PRECHEZA PŘEROV), když ve finále porazil Otypku 7:6 a 6:0. Martin Machala ( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojoval do čtvrtfinále, ve kterém podlehl tréninkovému kamarádu a celkovému vítězi Jančíkovi 0:6 a 6:7. Petr Pozdenkov ( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojoval do osmifinále, když porazil Kubáně z Orlové 6:1 a 6:0. Dominik Podsedník( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojoval do druhého kola, když porazil Vrbu z Nového Jičína 6:2 a 6:1.

 

Ve čtyřhře se nejvíce dařilo Vojtovi Navrátilovi( TK PRECHEZA PŘEROV), který společně s Davidem Zeithamelem vybojovali bronzové medaile.

 

Mezi dorostenkami se nejvíce dařilo Sabině Břicháčkové( TK PRECHEZA PŘEROV), která se probovala do finále dvouhry, ve které podlehla Pokorné z Ostravy 5:7 a 0:6. Rozálie Dohnalová( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojovala do semifinále, ve kterém podlehla tréninkové kamarádce Břicháčkové 6:7 a 3:6. Do čtvrtfinále se probojovala Viktorie Wojciková ( TK PRECHEZA PŘEROV), o postup do semifinále podlehla tréninkové kamarádce Dohnalové ve třech setech 3:6, 6:2 a 6:3. Gabriela Škrabalová( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojovala do druhého kola, když porazila Kubačákovou z Ostravy 6:4 a 6:1. Valerie Huťková ( TK PRECHEZA PŘEROV) , která patří do kategorie mladších žákyň a patří mezi nejlepší mladší žákyně v republice se probojovala do druhého kola, když porazila Schirmerovou z Orlové 7:6 a 7:6. Klaudie Huťková( TK PRECHEZA PŘEROV) se probojovala do druhého kola, v 1.kole porazila Štverákovou 6:2 a 6:1.

 

Ve čtyřhře byla nejůspěšnější Viktorie Wojciková( TK PRECHEZA PŘEROV), která spolu s Křenkovou získaly titul oblastních přebornic. Do finále se probojovala i Rozálie Dohnalová( TK PRECHEZA PŘEROV), která spolu s Karolínou Kubáňovou podlehli vítězkám 6:4, 3:6, 1:0.

 

 

 

LINDA NOSKOVÁ

 

V termínu 19.-23.3.2019 proběhl mezinárodní turnaj ITF kategorie 2 ve španělském Benicarlo. Linda Nosková v prvním kole porazila tureckou hráčku Selin Lidya Sepken 6:1 a 6:2, ve druhém kole si poradila se třetí nasazenou hráčkou turnaje španělkou Carlota Martinez Cirez 6:3 a 7:5, ve čtvrtfinále Linda podlehla Amarni Banks (GBR) 4:6 a 3:6.

 

V termínu 26.-31.3.2019 Linda Nosková odehrála juniorský turnaj ITF kategorie 1 ve španělské Villena. Ve čtyřhře se Linda společně s hráčkou Diana Shnaider (RUS) probojovaly až do finále, ve kterém podlehly páru Liubov Kostenko(UKR)/Martyna Kubka(POL) 2:6 a 3:6.

 

V termínu 13.-18.5.2019 proběhl juniorský turnaj ITF kategorie 1 v italské Santa Croce. Ve dvouhře se Linda Nosková probojovala mezi posledních osm hráček turnaje. V prvním kole porazila hráčku Hibah Shaikh(USA) 7:5 a 6:3, ve druhém kole porazila dvanáctou nasazenou Priska Madelyn Nugroho(INA) 4:6, 6:4 a 6:3. Ve třetím kole si Linda poradila s ruskou hráčkou Polina Kudermetova 3:6, 7:5 a 7:5. Ve čvrtfinále podlehla Elizabeth Gonzales(ECU) 1:6 a 5:7.